Kā sagatavot sētu ziemai?

Kā sagatavot sētu ziemai?

Iestājoties gada aukstajam laikam, jāparūpējas par sētas sagatavošanu ziemai. Lai neskādētu sētas struktūrai un izskatam, tās kopšanai ziemas sezonā jāpievērš īpaša uzmanība.
Drošība un pieejamība beidzot vienuviet

Drošība un pieejamība beidzot vienuviet

Vairāk nekā 35 gadu pieredze automātikas izstrādājumu izveidē ļāvusi "BFT" no neliela Eiropas uzņēmuma kļūt par nu jau 120 pasaules valstīs pieprasītas automātikas preču zīmi. "BFT" tiešām ir soli priekšā pārējiem praktiskas, uzticamas un ērtas automātikas risinājumu izstrādē privātmājām, sabiedriskām ēkām un teritorijām.
Kā uzbūvēt koka sētu?

Kā uzbūvēt koka sētu?

Dārzs ir lieliska zona atpūtai un laiskiem nedēļas nogales vakariem, kur svešām acīm nav vietas. Lai patvertos no kaimiņu un garāmgājēju ziņkārīgajiem skatieniem, uzbūvē koka sētu, kas nodrošinās privātumu un mierpilnus atpūtas mirkļus.

Žogi, vārti

Žogs ir brīvi novietota inženierbūve īpašuma norobežošanai, bet vārti ir atverama žoga daļa tā šķērsošanai. Galvenokārt žogs tiek uzstādīts, lai ierobežotu vai novērstu kustību pāri robežai, kā arī pilnībā norobežotu teritoriju ar sienu.
SIA "MELDERI V" – tā ir kvalitāte!

SIA "MELDERI V" – tā ir kvalitāte!

SIA "MELDERI V" dibināta 2000. gadā un jau 15 gadus veiksmīgi darbojas Latvijas tirgū. Esam vienīgie oficiālie Polijas firmas "WISNIOWSKI" pārstāvji Latvijā.

Metāla izstrādājumi

Atkarībā no tehniskajiem parametriem, tiek izdalīti lielgabarīta un mazgabarīta metāla izstrādājumi, kuru klāsts ir ļoti plašs, jo pie tiem pieskaitāmas gan dažādas rūpnieciskās metāla konstrukcijas, gan juvelierizstrādājumi. Metāla izstrādājumi tiek izgatavoti no dažāda veida metāliem – melnā metāla, nerūsējošā tērauda, alumīnija, zelta, sudraba u.c.
"Bft" produktus izvēlas dažādiem projektiem

"Bft" produktus izvēlas dažādiem projektiem

"Bft" risinājumi Latvijā ir pieejami jau kopš 1993. gada, un pamazām arī mūsu tirgū ienāk jaunie produkti, piemēram, automātika veramām durvīm un autostāvvietu vadības sistēmas.
Dārza apžogošana – skaistumam un drošībai

Dārza apžogošana – skaistumam un drošībai

Līdz ar vasaras tuvošanos arvien vairāk laika pavadām ārā – arī iekopjot un rūpējoties par piemājas dārzu. Viena no neatņemamām dārza sastāvdaļām ir žogs vai sēta, kas kalpo gan dekoratīviem, gan arī drošības nolūkiem, lai izvairītos no nelūgtiem viesiem savā īpašumā. Viens no veidiem, kā to panākt, ir metināts dzelzs žogs.
„Betafence” piedāvā AutoCAD programmu

„Betafence” piedāvā AutoCAD programmu

Papildus arhitektu kreatīvajam darbam jaunu projektu attīstībā, lielu daļu darba laika aizņem tieši projektu tehniskā sagatavošana. Sekojot tirgus tendencēm un domājot par arhitektu darba laika efektivizēšanu, ir radīts instrumentu kopums, kas ļauj automatizēt darbietilpīgos uzdevumus un paātrināt būvniecības tehniskās dokumentācijas sagatavošanu.
Žogs tavam īpašumam

Žogs tavam īpašumam

Plānojot nožogot teritoriju, parasti domājam par robežas noteikšanu starp savu un kāda cita īpašumu. Būtībā - vienlaikus paši sev radām arī drošību un mājīguma sajūtu.
Īpašuma robežzīme un norobežojums

Īpašuma robežzīme un norobežojums

Piemājas teritoriju no apkārtējās pasaules var nodalīt dažādi – pamatīgi, tā ka ne acu skatiens, ne arī kāda dzīva radība tajā nespēj iekļūt, un arī iluzori, tikai radot nojausmu, ka aiz šīs robežas ir kaut kas cits.
Vārti piemājas teritorijai

Vārti piemājas teritorijai

Piemājas teritoriju parasti norobežo dažādu veidu žogi, un tiem vajadzīgi vārti. Vārti ir kā privātīpašuma vizītkarte, pēc kuras spriedīs par ēkas īpašnieka gaumi un turību. Paceļamie vārti, sekciju un ruļveida vārti parasti tiek izmantoti garāžām, savukārt iebraukšanai teritorijās visbiežāk izmanto veramos vai bīdāmos vārtus.
Dārza žogs - aizsegs un patvērums

Dārza žogs - aizsegs un patvērums

Ja māju un dārzu nepieciešams pasargāt no putekļiem, trokšņiem un izplūdes gāzēm, kā arī no cilvēkiem, kam var būt noziedzīgi nolūki, simbolisks žodziņš nelīdzēs. Teritorijas aizsargāšanai un aizsegšanai vajadzīgs kapitāli veidots, blīvs, izturīgs, necaurredzams, pietiekami augsts žogs, kas spēs pasargāt mājas iemītniekus no nelabvēlīgās apkārtējās vides, vai arī pa dārza perimetru jāierīko signalizācija.
Novadu aktualitātes

Novadu aktualitātes

Latvijas novados – pilsētās, ciematos un pagastos – jūlija pēdējā nedēļa iezīmējusies ar lieliem un maziem ēku un inženiersistēmu remontiem, dažiem interesantiem jaunbūvju un vides projektiem. Visvairāk jaunumu ir no Liepājas.
SIA "Melderi V" izgatavo, uzstāda vārtus un žogus, ražo būvķīmiju

SIA "Melderi V" izgatavo, uzstāda vārtus un žogus, ražo būvķīmiju

Izgatavojam un uzstādām vienplaknes paceļamos, segmenta, ruļļu un divviru garāžu vārtus privātmājām un rūpnieciskiem objektiem. Siltinātus un nesiltinātus.
Cik betona vajadzētu uz 20 bedrītēm žoga stabu caurulēm?
Sveiki! Man ir jāiebetonē 20 metāla žoga stabu caurules. Cik betona apmēram vajadzētu uz 20 bedrītēm? Plānots ar zemes urbi izurbt 20 cm platas bedres. Labāk ir jaukt betonu uz vietas vai pasūtīt mašīnu? Paldies!
Atbild:
Otis Vanags
valdes priekšsēdētājs
Sveicināti! Jāņem vērā arī, kāda grunts un cik dziļi plānojat rakt bedres. Ja zeme stingra, domāju, ka 60-70 cm pietiktu. Ja grunts mīksta - tad var nedaudz dziļāk izurbt un pamest zem trubas sauso betonu, un noblietēt ar brusas gabalu. Betonu iesaku jaukt uz vietas (tad arī zināsiet precīzu patē...
Ar ko apstrādāt un krāsot koka sētu?
Labdien! Ar ko jūs iesakāt apstrādāt un krāsot koka sētu? Dēļi ir noēvelēti un ko tālāk darīt?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ēvelētos dēļus nepieciešams ļoti labi antiseptizēt, t.i., piesūcināt ar lādu no antiseptiķiem. Tie veikalos pieejami ļoti daudz, piemēram, Vincents Polyline Eco Classic. Visvienkāršāk būtu lietot karstu lineļļu. Ņem dēļus un katru no visām pusēm apstrādā ar karstu lineļļu, kas uzsildīta līd...
Kādu līdzekli vajadzētu izmantot vārtu slēdzenes atsaldēšanai?
Labdien! Varbūt izklausīsies muļķīgi, bet ziemā, lielos mīnusos aizsalst metāla vārtu slēdzene tā, ka vārtus nav iespējams atvērt. Kādu līdzekli vajadzētu izmantot atsaldēšanai?
Atbild:
Otis Vanags
valdes priekšsēdētājs
Sveicināti! Godīgi sakot, mūsu klientiem nav bijušas tāda rakstura problēmas ar vārtu slēdzeni (mēs piedāvājam spāņu vai itāļu izcelsmes slēdzenes - ne pārāk dārgas, bet kvalitatīvas. Ja tomēr sanāk tāda ķibele, tad palīdz sprejveida smērviela, kuru iesmidzina slēdzenē, piemēram "Brunox", un tā piet...
Vai man nepieciešams izņemt būvatļauju, ja vēlos sava zemesgabala teritorijā apkārt lauku mājai izveidot koka sētu?
Labdien! Vai man nepieciešams izņemt būvatļauju, ja vēlos sava zemesgabala teritorijā apkārt lauku mājai izveidot koka sētu? Tā būs vienkārša sēta, kuru pats savām rokām veidošu. Esmu lasījis jaunos likumus, tomēr vienalga vēlējos pakonsultēties ar profesionāli! Paldies!
Atbild:
Aivars Mauriņš
būvprojektu vadītājs
Labdien! Jā, Jums neepieciešams izņemt būvatļauju.
Kādā minimālajā attālumā no žoga drīkst būvēt privātmāju Rīgā?
Labdien! Kādā minimālajā attālumā no žoga drīkst būvēt privātmāju Rīgā?
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Ministru kabineta noteikumi Nr.240 "Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi" nosaka: 7.5. Apbūves atbilstība zemes vienības robežām 132. Jaunbūvējamās būves (izņemot inženierbūves – tiltus, estakādes, tuneļus, satiksmes pārvadus un inženierkomunikācijas) ...
Kādu žogu vislabāk uzstādīt, lai tas būtu gana drošs, un nebūtu lielas izmaksas?
Labdien! Esam pierīgā klusā teritorijā uzbūvējuši māju, taču vēlamies parūpēties par savu drošību pēc iespējas labāk. Sakiet, lūdzu, kādu žogu vislabāk uzstādīt, lai tas būtu gana drošs un nebūtu lielas izmaksas?
Atbild:
Otis Vanags
valdes priekšsēdētājs
Labdien! Lētākais risinājums, protams, ir sieta žogs, bet to grūti nosaukt par gana drošu, tāpēc to varbūt varētu izmantot starp kaimiņiem un aiz mājas. Ja runājam par sētas fasādes daļu - tai tomēr vajadzētu izskatīties nopietnākai, kā ne kā sēta - Mājas vizītkarte. 1.Variants - 3D paneļu žogs a...
Kādu metāla materiālu labāk izvēlēties žoga izbūvei?
Labdien! Nesen ievācāmies jaunajā mājā. Ap to vēlos būvēt metāla žogu. Kādu materiālu labāk izvēlēties? Kurš būs izturīgāks?
Atbild:
Guntis Kalsnavs
Labdien! Metāla žogi tiek izgatavoti no velmētiem tērauda profiliem, parasti tas ir kvadrātveida stienis vai caurulīte. Biežākā izvēle ir stienis 14x14 mm, jo tas ir stingrāks, tam nav problēmas ar karsto cinkošanu (nevajag veikt tehnoloģiskos urbumus, ko vajag caurulei), vieglāk formēt: locīt un k...
Vai nepieciešama atļauja, uzstādot sētu?
Labdien! Vai man ir nepieciešama kāda atļauja vai projekts, ja vēlos savam zemesgabalam Rīgā uzstādīt visparastāko sētu ar koka stabiem un metāla sietu apkārt, ne augstāku par 1.50m?
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Šāda tipa sētai atļauja nav nepieciešma, ja tā būs pa zemes gabala esošo robežu. Ja ir neskaidrības par zemes gabala robežu, tad gan tās jāuzmēra par jaunu.
Ko Jūs man ieteiktu, lai saglabātu koka žogu?
Labdien! Esmu uzstādījis koka žogu, taču nezinu, ko darīt, lai laikapstākļi – lietus, sniegs, krusa utt. – nenodarītu kaitējumu tā izskatam. Ko Jūs man ieteiktu?
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Koka žoga elementi pirms uzstādīšanas ir jāapstrādā pret laika apstākļu iedarbību. Tā pat tirgū ir pieejams plašs klāsts ar aizsardzības materiāliem - gan eļļas, gan krāsas. Par to pielietojumu un specifiku Jums pastāstīs pārdevējs - konsultants būvmateriālu vai krāsu veikalā.
Kāda veida žogu man vislabāk izvēlēties, lai pasargātu dārzu no meža dzīvniekiem?
Labdien! Kāda veida žogu man vislabāk izvēlēties, lai pasargātu dārzu no meža dzīvniekiem, kas mēdz to „apciemot”?
Atbild:
Viesturs Peniķis
Labdien! Lai pasargātu dārzu no meža dzīvniekiem lētākais žogs ir lauksaimniecības žogs Ursus. Tas ir pieejams dažādos augstumos - no 80cm lidz 2m un izgatavots no dažāda resnuma stieplēm - atkarībā no tā, kādi dzīvnieki dārzu "apciemo". Ja viesi ir stirnas, zaķi tad pietiek ar 1,6mm stieples žogu,...

Rakstos atrasts: 15

Kā sagatavot sētu ziemai?

Kā sagatavot sētu ziemai?

Iestājoties gada aukstajam laikam, jāparūpējas par sētas sagatavošanu ziemai. Lai neskādētu sētas struktūrai un izskatam, tās kopšanai ziemas sezonā jāpievērš īpaša uzmanība.

Drošība un pieejamība beidzot vienuviet

Drošība un pieejamība beidzot vienuviet

Vairāk nekā 35 gadu pieredze automātikas izstrādājumu izveidē ļāvusi "BFT" no neliela Eiropas uzņēmuma kļūt par nu jau 120 pasaules valstīs pieprasītas automātikas preču zīmi. "BFT" tiešām ir soli priekšā pārējiem praktiskas, uzticamas un ērtas automātikas risinājumu izstrādē privātmājām, sabiedriskām ēkām un teritorijām.

Kā uzbūvēt koka sētu?

Kā uzbūvēt koka sētu?

Dārzs ir lieliska zona atpūtai un laiskiem nedēļas nogales vakariem, kur svešām acīm nav vietas. Lai patvertos no kaimiņu un garāmgājēju ziņkārīgajiem skatieniem, uzbūvē koka sētu, kas nodrošinās privātumu un mierpilnus atpūtas mirkļus.

Žogi, vārti

Žogs ir brīvi novietota inženierbūve īpašuma norobežošanai, bet vārti ir atverama žoga daļa tā šķērsošanai. Galvenokārt žogs tiek uzstādīts, lai ierobežotu vai novērstu kustību pāri robežai, kā arī pilnībā norobežotu teritoriju ar sienu.

Jautājumos atrasts: 30